Studniówka 2023

Studniówka 2023

“Poloneza czas zacząć. – Podkomorzy rusza/ I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,/ I wąsa pokręcając, podał rękę Zosi/ I skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi.”

Tak rozpoczął się najsławniejszy polonez w polskiej literaturze.

I polonezem Wojciecha Kilara z filmu “Pan Tadeusz” rozpoczęła się tegoroczna Studniówka I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Gwoli ścisłości, polonezem w trzech odsłonach, bo chętnych do tańca wielu, a sala w gdańskim Starym Maneżu ma określone rozmiary, które zmienić mógłby tylko Pan Kleks swoją powiększającą pompką. Niestety, nie dotarł na czas, ale impreza na tym nie ucierpiała.

W części oficjalnej tegoroczni maturzyści – Karina Popowska i Kacper Piskorski – powitali Dyrekcję szkoły: Annę Kleinschmidt – dyrektora i Annę Sommer-Smolińską – wicedyrektora oraz wychowawców klas maturalnych i przybyłych nauczycieli. Podziękowania zostały skierowane do rodziców za zaangażowanie w przygotowanie studniówkowego balu. Część oficjalną zakończyło wręczenie kwiatów oraz przemówienie Pani Dyrektor, która życzyła wszystkim obecnym szampańskiej i bezpiecznej zabawy.

Aby upamiętnić ten szczególny bal w życiu młodzieży nie mogło zabraknąć wspólnych klasowych zdjęć oraz tortu – jednego z obowiązkowych punktów studniówkowej imprezy. W wykonaniu Adrianny Markowicz i Olgi Mozgiel usłyszeliśmy dwa utwory: “Mieć czy być” z repertuaru grupy Myslowitz oraz “Sweet Dreams” zespołu Eurythmics. 

Przy muzyce serwowanej przez didżeja zabawa trwała prawie do białego rana. 

Do obejrzenia pełnej relacji zapraszamy na szkolnego Instagrama. 

https://www.instagram.com/1lotczew/