Zwolnieni z Teorii - działamy w praktyce

Zwolnieni z Teorii - działamy w praktyce

Drugi rok z rzędu uczniowie naszej szkoły biorą udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, realizując różne projekty społeczne. W tegorocznej edycji udział biorą w przeważającej większości uczniowie klas pierwszych i drugich. Pierwsze działania już za nami.

Uczennice “Curie” odwiedziły Szkołę Podstawową nr 11, gdzie przeprowadziły lekcję z pierwszakami. Podczas spotkania, dzieci nauczyły się bardzo dużo ciekawych rzeczy, m.in. o pozycji obronnej przed atakiem agresywnego psa, zwanej “pozycją na żółwia”. Omówione zostały także zasady postępowania wobec zwierząt – skąd wiadomo czy zwierzę chce się bawić, czy ma opiekę i wiele innych. Nie zapomniano o zasadach pielęgnacji i opieki nad zwierzętami. Dobrej zabawy także nie zabrakło! Dzieci były bardzo zadowolone z przedstawionej lekcji, podobnie jak nasze uczennice, które z dużą satysfakcją i radością wypełniały swoje zadanie!

Funkcjonuje też strona innego projektu o nazwie Mały Ruch Miejski. Celem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie ludziom, że poruszanie się różnymi pojazdami np. rowerem lub hulajnogą, jazda na rolkach lub desce bez znajomości i stosowania przepisów prawa drogowego może generować niebezpieczne sytuacje. Uczestnicy ruchu drogowego, czyli każdy z nas, mogą poznać prawo drogowe obowiązujące na ścieżkach rowerowych, a także dotyczące poszczególnych typów pojazdów. Dowiedzą się również jak bezpiecznie i kulturalnie zachowywać się na drodze. Nasz projekt jest skierowany także do pieszych.

Zapraszamy na oficjalną stronę: https://mrm.info.pl