Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023!

W piątek 2 września 2022r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023! Był to wyjątkowy dzień dla wielu z Was. Cześć uczniów jest na “ostatniej prostej” do osiągnięcia swojego celu – ukończenia szkoły i zdania matury, a inni dopiero co rozpoczynają swoją licealną przygodę.

Uroczystości przed budynkiem szkoły rozpoczęły się od powitania zgromadzonych gości, dyrekcji, nauczycieli czy uczniów i ich rodziców. Odkryta została też nasza mała tajemnica. Poznaliśmy nową dyrektorkę szkoły – p. Annę Kleinschmidt oraz wicedyrektorkę – p. Annę Sommer-Smolińską. W tym miejscu, w imieniu całej społeczności szkolnej, serdecznie gratulujemy objęcia nowych stanowisk przez obie panie i życzymy wielu sukcesów w codziennej pracy!

Podczas naszego spotkania, uczniowie dowiedzieli się, kto będzie uczył ich w tym roku. Licealiści powitali nowych nauczycieli i tych, którzy wrócili do szkoły po krótkiej przerwie.

Nie zabrakło przemowy naszego gościa – Starosty Tczewskiego, p. Mirosława Augustyna, który zwrócił się z gratulacjami do dyrekcji szkoły, a także życzył uczniom i nauczycielom powodzenia w pracy i nauce. Całą uroczystość nagrywała regionalna telewizja TetkaTv.

1 września to data, ważna nie tylko ze względu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Ten dzień upamiętnia także obchody rocznicy II wojny światowej. Ten fakt uczciliśmy hymnem Polski,
a także minutą ciszy.

Cieszymy się bardzo z Waszego powrotu. Wierzymy, że będzie to rok pełen niesamowitych wrażeń i wielu wyzwań – edukacyjnych, zawodowych i życiowych. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie jeszcze bardziej rozwiną swoje skrzydła i miło spędza czas w grobie swoich przyjaciół i nauczycieli.

Niebawem kolejne posty, kolejne nowinki i wydarzenia. Śledźcie nasz profil, komentujcie
i lajkujcie. A już teraz zdradzimy Wam, że szykujemy się na wrześniową, szkolną wycieczkę!

Do zobaczenia w Curie!

Fot. Juliusz Andrzejewski