Międzynarodowe Dni Mózgu

Międzynarodowe Dni Mózgu

Z okazji Międzynarodowych Dni Mózgu uczniowie klasy 3C (biol-chem), udali się – pod opieką swojej wychowawczyni, p. Ewy Rybskiej i nauczycielki wf-u, p. Katarzyny Wieczorek na wycieczkę na Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

W auli wydziałowej młodzież wysłuchała trzech bardzo ciekawych prelekcji, poświęconych układowi nerwowemu: głęboka stymulacja mózgu dawniej i dziś, następstwa deprywacji snu oraz co zrobić, aby mieć zdrowy i sprawny mózg?

W wolnym czasie uczniowie mogli zwiedzić budynek, w którym prezentowanych jest wiele naukowych wystaw z ciekawymi eksponatami, m.in. prawdziwe szkielety kręgowców, wypreparowane i wypchane zwierzęta różnego pochodzenia, akwaria wodne i botaniczne czy wiele innych.

Pięcioro uczniów, realizujących na co dzień biologię rozszerzoną pod czujnym okiem p. Katarzyny Falgowskiej  i p. Jadwigi Andrzejewskiej, wśród których znaleźli się: Marta Jabłońska (2B), Zofia Walkowiak (2B), Maks Nimc (3A), Kacper Cherek (3C), Jan Grzebielucha (3C), zostało zaproszonych przez p. Szymona Machalskiego do współpracy podczas prowadzenia warsztatów naukowych, których tematyka była związana z mikroskopią oraz budową i funkcjonowaniem układu nerwowego zwierząt i człowieka.

Uczniowie świetnie odnaleźli się w nowej roli i znakomicie poradzili sobie z niełatwym zadaniem, jakim było prowadzenie edukacji dla przybyłych gości – dzieci, młodzieży i dorosłych.