Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

Pierwszy kalendarzowy Dzień Wiosny upłynął w Curie pod znakiem języków obcych. 

Uczniowie klas I, II i III przygotowali niepowtarzalne plakaty-arcydzieła (!) przedstawiające języki obce jako element bogatego dziedzictwa kulturowego naszego świata. Dzięki nim odkryliśmy cenne fakty i ciekawostki o kulturze różnych krajów, o słynnych osobistościach, wynalazkach, architekturze, wartościach społecznych, wydarzeniach historycznych, itp.

Nie zabrakło też stoisk ze słynnymi (najróżniejszymi!) przekąskami. Niektóre pyszności, jak na przykład włoskie tiramisu, zniknęły w mgnieniu oka.

Ciekawą atrakcją był też quiz muzyczny „Jaki to utwór?”, w którym uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą na temat różnopokoleniowych utworów i ich zagranicznych wykonawców. 

Sporo działo się też na sali gimnastycznej! Wielojęzyczne „łamańce językowe”, „podróż do różnych zakątków Europy” oraz występy naszych bezcennych artystów. Było językowo, było niezwykle!!! 

Dziękujemy bardzo klasie 1A i wychowawczyni, p. Annie Szulc, klasie 3B i wychowawczyni, p. Monice Zyburze za przygotowanie tego wyjątkowego dnia. 

Wyrazy uznania i piękne podziękowania kierujemy także do naszych artystów: Agaty Mrozińskiej, Julii Miłosz, Weroniki Chromańskiej, Wiktorii Węglerskiej, Laury Czajki, Zofii Knop-Ostrowskiej i Kamila Winiarskiego.

Specjalne podziękowania należą się p. Karolinie Koniecznej i p. Szymonowi Machalskiemu, którzy wsparli działania organizatorów wydarzenia.