Wigilia otwartych serc

Wigilia otwartych serc

Dobrą tradycją “Curie” jest organizowana od lat wigilia dla osób starszych i samotnych. Czas pandemii sprawił, że długo nie mieliśmy okazji przyjmować gości w murach naszego liceum. Na szczęście to już przeszłość. 

W środę 21 grudnia w odnowionej szkolnej auli ugościliśmy osoby starsze i samotne, by wspólnie z nimi poczuć niezwykłą atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Pełne ciepła słowa powitania skierowała do obecnych pani dyrektor szkoły Anna Kleinschmidt podkreślając, że ten świąteczny czas jest czasem wspólnoty ludzi, którą powinniśmy budować nie tylko od święta, ale zwłaszcza w codziennym życiu. 

Fragment ewangelii o narodzeniu Chrystusa odczytał ks. Marcin Woelke, który zwrócił uwagę na duchowy wymiar świąt, życząc jednocześnie spokoju i radości z przeżywania Bożej tajemnicy.

Przy słodkim poczęstunku, kawie, herbacie i rozmowach świat wysłoneczniał, mimo szarugi za oknami. Młodzież uraczyła zebranych koncertem kolęd, który przerodził się we wspólne kolędowanie z naszymi gośćmi. Oczywiście nie mogło zabraknąć świątecznych prezentów – św. Mikołaj zdążył na czas i wszyscy zostali obdarowani upominkami.

Ta szczególna wigilia – wigilia otwartych serc – nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wielu członków społeczności “Curie”. Życzliwość pań dyrektorek, zbiórka funduszy wśród uczniów oraz przygotowanie poczęstunku przez uczniów i rodziców, wsparcie szkolnych wolontariuszy i samorządu uczniowskiego, pomoc Banku Żywności i anonimowych darczyńców – lista jest długa, coraz dłuższa…

Za całość uroczystości odpowiadali uczniowie klas drugich wraz ze swoimi wychowawcami, ale za wszelką i wielką pomoc serdecznie dziękujemy również innym nauczycielom, którzy sprezentowali swój czas, by świat mógł stać się choć odrobinę lepszy.