Konkursy z historii i WOS-u

Konkursy z historii i WOS-u

To już jest koniec… Ostatnie konkursy.

                Kwiecień co roku to ważna tradycja w środowisku historyków i politologów w naszej szkole. W tym czasie odbywają się konkursy szkolne- z historii i wiedzy o społeczeństwie – Historicus i Politykus.

4 kwietnia odbył się XIV Historicus, w którym udział wzięło 11 osób. Zwyciężył Kacper Skrzypczyński z 2 b przed Tomkiem Jabłońskim z 3 bg i Dominikiem Lewińskim z 3 b. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Wielkie gratulacje dla Kacpra, który pokonał m.in. tegorocznego uczestnika eliminacji okręgowych, część ustna, XLVIII Olimpiady Historycznej – Dominika Lewińskiego (uczeń pani Aleksandry Krzemińskiej-Richert) i maturzystów z Tomkiem Jabłońskim na czele.

13 kwietnia odbył się już XX Politykus – szkolny konkurs wiedzy o społeczeństwie, udział wzięło 9 osób. Zwyciężył Tomasz Jabłoński przed Weroniką Patej i Igorem Kwapińskim, wszyscy z 3 bg. Tym razem nie było niespodzianek – maturzyści wygrali. Maturzystom tradycyjnie życzymy połamania piór na maturze, sorry – długopisów z czarnym wkładem, a pozostałych uczestników zapraszamy za rok. Od września ruszają olimpiady przedmiotowe, które mogą być bezpośrednią przepustką na studia.

dołączamy testy konkursowe: