Maturzyści na Wydziale Chemicznym PG

Maturzyści na Wydziale Chemicznym PG

Dobra współpraca z wydziałem Chemicznym Politechniki Gdańskiej pozwoliła na organizację  kolejnych zajęć laboratoryjnych, tym razem  z zakresu Chemii Organicznej, dla  Maturzystów z kl IVc i IVe. Zajęcia odbyły się 15.04.2024 w Katedrze Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej.

W ramach zajęć Maturzyści trenowali reakcje charakterystyczne dla grup związków organicznych dzięki profesjonalnie przygotowanym zestawom doświadczeń przez
Panią dr inż. Natalię Łukasik  – pracownika Katedry (za co serdecznie dziękujemy!)  i pod opieką Pani dr inż. Beaty Kamińskiej (absolwentki PG, obecnie nauczycielki chemii w I LO). Uczniom IVc i IVe życzymy aby wykonane przez nich doświadczenia były pomocne na zbliżającej się wielkim krokami Maturze.
Niezmiernie interesującym punktem wycieczki było zwiedzanie audytorów wydziału chemicznego – zarówno najstarszego audytorium na PG jak i niedawno oddanego do użytku -pod okiem dr hab. inż. Justyny Łuczak, prof. uczelni, Zastępcy Dyrektora Szkoły Doktorskiej Wdrożeniowej, (absolwentki naszej szkoły, byłej uczennicy Pani W. Cejner-Mania).

Dzięki uprzejmości Pracowników Katedry, Maturzyści zostali oprowadzeni po hali technologicznej Katedry Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej oraz laboratoriach, gdzie  mieli okazję porozmawiać z naukowcami (z Polski, Iranu i Pakistanu) dzięki czemu mogli poznać profile działalności Uczelni oraz konkretne tematy prac jakie realizowane są w ramach badań naukowych.
Młodzież z dużym zaangażowanie wykonywała doświadczenia i zadawała wiele pytań naukowcom dotyczących ich pracy na uczelni. To był owocny wyjazd!