Wszystkie stworzenia duże i małe

Wszystkie stworzenia duże i małe

Gekony, pająki, wije, węże i inne stwory natury gościły niedawno w Curie. Nie przybyły same. Właścicielem całej tej egzotycznej menażerii jest Igor Wasiewicz-Pawlaczyk, pasjonat biologii, hodowca zwierząt, terrarysta, muzyk i nauczyciel.

Podczas spotkania, odbywającego się w naszej wyremontowanej pięknej auli, można było wysłuchać prezentacji na temat hodowli zwierząt terrarystycznych, głównie gadów, także wybranych gatunków płazów czy pająków. Nie była to “sucha” podręcznikowa teoria, a wiedza wynikająca z obserwacji, praktyk i doświadczenia w kontakcie z żywymi stworzeniami. Urocze zdjęcia, a także żywe – czekające na występ specjalny – eksponaty, także podkręcały pozytywne emocje.

Po wysłuchaniu teorii, przyszedł oczywiście czas na praktykę i próby diagnozy chorób występujących u wybranych gatunków omawianych zwierząt, a także… zobaczenie ich z bliska!

Pan Igor jest właścicielem firmy Dobre Warsztaty, która zajmuje się organizacją zajęć edukacyjnych dla szkół. Jest również byłym uczniem naszego nauczyciela biologii i chemii pana Szymona Machalskiego, na którego zaproszenie pojawił się w “Curie”.