“Curie” na sportowo - szachy i piłka ręczna

Co pewien czas – raczej częściej niż rzadziej – dochodzą do nas informacje o sukcesach sportowych naszych uczniów. Całkiem niedawno Kacper Skrzypczyński /3B/ został najlepszym szachistą wśród juniorów na Pomorzu. Pod koniec listopada nasz czołowy zawodnik powtórzył ten wyczyn w kategorii seniorów i został mistrzem województwa w szachach szybkich. W turnieju wzięło udział ponad 70 zawodników, a zawody rozegrano w Szkole Podstawowej im. kontradmirała Xawerego Czernickiego  w Wielkim Podlesiu.

Znakomite wieści napłynęły również z boisk, na których rozgrywano mecze piłki ręcznej. Żeńska reprezentacja szkoły zajęła 1. miejsce w półfinale wojewódzkim tym samym awansując do rozgrywek finałowych, które odbęda się 20 grudnia w Kwidzynie.

Sukcesu koleżankom pozazdrościli panowie i zajęli 1. miejsce w Powiatowej Licealiadzie oraz 2. miejsce w półfinale wojewódzkim. Szczypiorniak i szachy powoli stają się dobrą sportową tradycją naszego ogólniaka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.