Wicemistrzynie Polski w plażowej piłce ręcznej

Wicemistrzynie Polski w plażowej piłce ręcznej

Uczennice “Curie” zostały wicemistrzyniami Polski w rozgrywanych w Kątach Wrocławskich Mistrzostwach Polski Juniorek w Plażowej Piłce Ręcznej. Natalia Skibrowska, Wiktoria Łosiak, Kornelia Kłosowska i Agata Piotrowska reprezentują na co dzień klub MKS Sambor Tczew. W finałowym pojedynku tczewianki nieznacznie uległy drużynie z Poznania. To trzeci tytuł wicemistrzowski, więc do… czterech razy sztuka, liczymy na złoto w przyszłym roku.
Nagrodę indywidualną zdobyła Natalia Skibrowska wybrana najlepszą bramkarką mistrzostw.
Warto podkreślić, że tegoroczne lato było bardzo sportowe dla dziewcząt z “Curie”. Agata Piotrowska została powołana do kadry narodowej juniorek i brała udział w Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Czechach, w których Polska zajęła 8. miejsce.
Nasze szczypiornistki rozgrywały mecze w turnieju Summer Superligi – w Starych Jabłonkach i w Gdańsku zajęły 3. miejsce, a w klasyfikacji końcowej uplasowały się na siódmej pozycji. Kornelia Kłosowska została najlepszą prawoskrzydłową sezonu Summer Superligi.
Do tego doszło jeszcze 5. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Krakowie, podczas której grały: Kornelia Kłosowska, Wiktoria Łosiak i Julia Kozłowska.
Serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia i dalszych sukcesów.