OLIMPIADY I KONKURSY 2015/2016

NAZWA

UCZEŃ

OSIĄGNIĘCIE

ZASIĘG

XLII Olimpiada Historyczna

 Maciej Rząd

 finalista eliminacji centralnych
zwolniony z egzaminu maturalnego z historii
(poziom rozszerzony)
otrzymuje 100%
z tego egzaminu

ogólnopolski

Międzynarodowy Konkurs
Kangur Matematyczny

Dawid Kamiński

wyróżnienie

międzynarodowy

 Międzynarodowy Konkurs
Kangur Matematyczny

Mateusz Rus

wyróżnienie

międzynarodowy

Ogólnopolski Konkurs
Matematyczno-Fizyczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Kamila Knopp

laureatka
w zakresie
matematyki

ogólnopolski

XX Konkurs Chemiczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Damian Boguszewicz

laureat

ogólnopolski

Ogólnopolski Konkurs
Matematyczno-Fizyczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Paulina Kaznowska

finalistka
w zakresie
matematyki

ogólnopolski

XX Konkurs Chemiczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Katarzyna Gładysz

finalistka

ogólnopolski

XX Konkurs Chemiczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Mateusz Kaszuba

finalista

ogólnopolski

XX Konkurs Chemiczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Sebastian Krzyżanowski

finalista

ogólnopolski

XX Konkurs Chemiczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Sara Schinwelska

finalistka

ogólnopolski

XX Konkurs Chemiczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Fabian Schroeder

finalista

ogólnopolski

XX Konkurs Chemiczny
„Wygraj Indeks”
(Politechnika Gdańska)

Patryk Urbanowski

finalista

ogólnopolski

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny
pt. „Alchemik”

Damian Boguszewicz

wyróżnienie

ogólnopolski

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny
pt. „Alchemik”

Mateusz Kaszuba

wyróżnienie

ogólnopolski

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny
pt. „Alchemik”

Sebastian Krzyżanowski

wyróżnienie

ogólnopolski

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny
pt. „Alchemik”

Sara Schinwelska

wyróżnienie

ogólnopolski

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny
pt. „Alchemik”

Fabian Schroeder

wyróżnienie

ogólnopolski

XLII Olimpiada Historyczna

Paweł Jaśkowiak

udział w II stopniu eliminacji okręgowych/wojewódzkich

ogólnopolski

LVII Olimpiada Wiedzy o Polsce
i Świecie Współczesnym

Michał Ciecierski

udział w II stopniu eliminacji okręgowych/wojewódzkich

ogólnopolski

Konkurs Lubię Fizykę

Karolina Cherek

finalistka

ogólnopolski

Konkurs Lubię Fizykę

Karolina Brodnicka

finalistka

ogólnopolski

65. Olimpiada Fizyczna

Paulina Kaznowska

udział w drugim etapie (regionalnym)

ogólnopolski

XLV Olimpiada Biologiczna

Marta Peplińska

udział w eliminacjach okręgowych

ogólnopolski

Konkurs Neurobiologiczny
Brain Bee

Marcelina Gniewkowska

udział w etapie centralnym

ogólnopolski

XI Pomorski Konkurs Wiedzy
o Samorządzie Terytorialnym

Dominika Lis

finalistka

wojewódzki

XI Pomorski Konkurs Wiedzy
o Samorządzie Terytorialnym

Aleksandra Raińska

finalistka

wojewódzki

XIII Konkurs „Polska w Unii”

Weronika Burczyk

udział w II etapie (międzyszkolnym)

wojewódzki

XIII Konkurs „Polska w Unii”

Anna Bednarek

udział w II etapie (międzyszkolnym)

wojewódzki

XLVI Olimpiada Literatury
i Języka Polskiego

Kinga Bielicka

udział w części pisemnej zawodów II stopnia

wojewódzki

XLVI Olimpiada Literatury
i Języka Polskiego

Dagmara Solska

udział w części pisemnej zawodów II stopnia

wojewódzki

Pomorskie Mecze Matematyczne
konkurs drużynowy

Paulina Kaznowska
Kamila Knopp
Paweł Cymanowski
Marcin Czapiewski
Szymon Formella
Cyprian Jankowski
Dawid Kamiński
Paweł Kriger
Mateusz Rus
Rafał Sommer

udział w półfinale
w półfinale rywalizowały
cztery licea
z województwa pomorskiego:
I ALO Gdynia,
I LO Tczew,
III LO Gdynia,
XX LO Gdańsk

wojewódzki

Wojewódzkie Młodzieżowe
Seminarium Astronomiczne

Anna Piwowar

finalistka

wojewódzki

Konkurs Projektów 2016
programu Zdolni z Pomorza

zespół projektowy
Karolina Bąk
Karolina Volkmann
Olivia Ziółkowska
Katarzyna Żyła
Anna Piwowar

finaliści

wojewódzki

Konkurs Piosenki Rosyjskiej

Alicja Dubień

II miejsce

wojewódzki

IX Przegląd Małych Form Teatralnych

Grupa teatralna „Stonoga”
Natalia Nadolska
Agata Warczyńska
Nikol Olszak
Adrianna Głowacka
Maciej Kwiatkowski
Michał Wojtowicz
Michał Majdak
Igor Możuch
Norbert Olchawa

III miejsce

wojewódzki

Poranek Poetycki

Agnieszka Dzięgielewska
Paweł Witkowski
Paweł Cymanowski

wyróżnienie

wojewódzki

XI Konkurs Wiedzy
o Samorządzie Terytorialnym

Dominika Lis

I miejsce

powiatowy

XI Konkurs Wiedzy
o Samorządzie Terytorialnym

Aleksandra Raińska

IV miejsce

powiatowy

VII Konkurs Historyczny
„Święta Jadwiga królowa
i patronka narodu”

Marta Murawska

II miejsce

powiatowy

I Edycja Powiatowego Konkursu „Żołnierze Wyklęci
– Zapomniani Bohaterowie”
konkurs drużynowy

Jakub Kruszyński
Marcin Czapiewski
Ewelina Gardzielewska

III miejsce

powiatowy

VIII Festiwal
Twórczości Kociewskiej
im. R. Landowskiego

Adrianna Głowacka

III miejsce

powiatowy